Laboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 193 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Na obecną chwilę wykorzystaliśmy ponad 60% przyznanych środków. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne i sprzęt dla szkoły, który dotyczy wyposażenia podstawowego, wyposażenia stanowisk, narzędzi, robotyki, sprzętu audio – video, materiałów eksploatacyjnych i BHP. Uczniowie naszej szkoły już niebawem będą mogli korzystać z wyposażonej pracowni technicznej oraz pracowni stream, gdzie do dyspozycji będą mieli aparat cyfrowy, zestaw studyjny, mikrofon kierunkowy, drukarkę 3D, długopisy 3D z filamentami, roboty Photon z akcesoriami oraz licencją, okulary ClassVR, klocki Korbo oraz zestawy klocków LEGO (LEGO SPIKE Essential, LEGO Education). Wyżej wymieniony sprzęt będzie wykorzystywany przez uczniów klas 1-8.