Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek

W dniach od 17 do 23 października, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano wiele  konkursów czytelniczych.

W trakcie przerw przebrani za postacie z bajek uczniowie, z przygotowanymi przez siebie transparentami, zapraszali  rówieśników do wzięcia udziału w quizach bibliotecznych. Uczniowie klas młodszych musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące bajek. Czytelnicy z klas starszych mieli za zadanie ułożyć na poczekaniu krótki wierszyk dotyczący książki, odczytać łamaniec językowy, odgadnąć zagadkę czytelniczą, ułożyć zabawny limeryk. Każdy uczestnik w nagrodę za udział otrzymał drobiazg i słodki poczęstunek.
         Ważnym elementem obchodów było głośne czytanie fragmentów "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W sali specjalnie wystylizowanej na chłopską chatę wyznaczeni uczniowie w kostiumach teatralnych czytali swoim kolegom fragmenty dramatu. W głośnym czytaniu "Wesela" wzięły udział klasy szkoły podstawowej: 4d, 4e, 4f, 3c, gimnazjum: 2b, 2c, 3c oraz niektórzy uczniowie wszystkich klas 5-7. Bardzo ciekawą interpretację "Wesela" przedstawiły panie dyrektor: Izabela Winiarska i Małgorzata Brylska, które oprócz mistrzowskiego odczytania tekstu również przebrały się za postacie przez siebie odgrywane.  Pani dyrektor Izabela Winiarska wręczyła pani Jolancie Kizymie nagrodę dyrektora szkoły przyznaną z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Akcja koordynowana przez Jolantę Kizymę i Joannę Antoniów-Banach spotkała się z bardzo dużą aprobatą społeczności szkolnej i na pewno zostanie powtórzona w przyszłym roku szkolnym.