W dniu 21 kwietnia 2016 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji  wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym byli organizatorami „ V Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych”.

W dniu 08.04.2016 roku w Radomsku odbyły się mistrzostwa Rejonu w piłce koszykowej chłopców.
Mistrzostwa Piotrkowa w pływaniu szkół podstawowych zakończone. Dziś (11.03) na krytej pływalni przy ul. Belzackiej rywalizowali uczniowie klas IV - VI.

09.03.2016 roku reprezentacja chłopców SP 3 została Mistrzami Miasta Piotrkowa Tryb. w Koszykówce.
W dniu 9.03.2016r. odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w Dobryszycach.
03.03.2016 roku w hali sportowej „Relax” odbyły się mecze finałowe w szkolnej lidze piłki ręcznej chłopców klas V.

W środowe popołudnie 17.02.2016 r.  spędziliśmy czas wspólnie ze Skrą Bełchatów w łódzkiej hali Atlas Arena dopingując „naszych” podczas meczu Ligi Mistrzów z Ziraat Bankasi Ankara ( Turcja).
3 oraz 4 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się mistrzostwa miasta w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.
29.01.2016 nauczyciele wychowania fizycznego szkoły podstawowej oraz gimnazjum zorganizowali lekcje wychowania fizycznego na lodowisku w Bełchatowie.
W dniu 15.01.2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego, lekcji wychowania fizycznego na stoku narciarskim na Górze Kamieńsk.

12 oraz 13 stycznia 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim w SP nr 16 odbyły się mistrzostwa miasta w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
We  wtorkowe popołudnie 01.12. ponownie spędziliśmy czas wspólnie ze Skrą Bełchatów w Łódzkiej hali Atlas Arena dopingując „naszych” podczas meczu z Knack Roselare ( Belgia ).
Reprezentacja naszej szkoły reprezentowała rejon piotrkowski w tych zawodach, zajmując w pechowych okolicznościach III miejsce.   Mistrzem rejonu została SP 1 z Bełchatowa.

W środowe popołudnie 18.11. spędziliśmy czas wspólnie ze Skrą Bełchatów w Łódzkiej hali Atlas Arena dopingując „naszych” podczas meczu z Lube Cucine Civitanowa ( Włochy ).
18.11.2015 roku w hali „Relax” przy ulicy Batorego odbyły się mistrzostwa Rejonu w Mini Piłce Ręcznej chłopców.