„PAN LAZHAR”

Pan Lazhar
To tytuł filmu który obejrzała 24.10. 2018 r. młodzież klas trzecich naszego gimnazjum w ramach akcji „Kino na temat. Potrafię żyć inaczej.”
"Pan Lazhar" to niezwykle przejmująca, pełna ciepła i łez opowieść o tym, jak ludzie radzą sobie z poczuciem winy w obliczu tragedii.
W szkole w Montrealu dochodzi do przykrego zdarzenia. Samobójstwo popełnia nauczycielka. Zostaje ona znaleziona w klasie przez jednego ze swoich wychowanków. Jej śmierć ma ogromny wpływ na społeczność uczniowską i życie szkoły. Trudne zadanie zmierzenia się z zaistniałą sytuacją staje nie tylko przed uczniami, ale także przed nauczycielami i rodzicami. W miejsce tragicznie zmarłej nauczycielki zostaje zatrudniony tytułowy bohater Bachir Lazhar, uchodźca z Algierii. Jego nietypowe metody pracy, a także szczerość i naturalność zachowania zjednują mu serca uczniów i współpracowników. Nikt jednak nie domyśla się, jaką tajemnicę skrywa poczciwy nauczyciel….