ŚWIATOWY DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

20.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.
W akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10, uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5.
Na początku spotkania młodzież wysłuchała informacji o nagłym zatrzymaniu krążenia. Przygotowano również prelekcję na temat udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji.
Po pokazie udzielania pomocy osobie nieprzytomnej i nieoddychającej wszyscy przystąpili do ćwiczenia na fantomach a następnie podjęli próbę jednoczesnej kilkunastominutowej resuscytacji na fantomach.
W programie był również konkurs z pierwszej pomocy oraz pogadanka o zdrowym trybie życia i zdrowym odżywianiu dla serca. Wszyscy uczestnicy wzięli również udział we wspólnej porannej gimnastyce.
Na koniec na wszystkich czekał witaminowy poczęstunek.
W czasie akcji można było skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia.
Akcję przygotowali kolejny raz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.