WARSZTATY EKOLOGICZNE "OCZYŚCMY ATMOSFERĘ"

W ubiegły wtorek uczniowie klas 8a, 8b, 8c, 7b, 7f wzięli udział w warsztatach terenowych pn. „Oczyśćmy atmosferę” organizowanych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok 2020/2021”.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak mogą zadbać o jakość powietrza w najbliższym otoczeniu oraz jak chronić powietrze w życiu codziennym. Samodzielnie badali ilość zanieczyszczeń powietrza w różnych miejscach np. przy szkole, przy ruchliwej ulicy oraz na niewielkim zielonym skwerku. Ze skali porostowej odczytywali poziom zanieczyszczeń powietrza. Dzięki warsztatom uczniowie podnieśli poziom wiedzy na temat smogu, jego wpływu na nasze organizmy oraz w jaki sposób można zmniejszyć jego ilość w powietrzu.