WRZEŚNIOWE WITAMINKI

We wrześniu klasa 2c realizowała projekt "Wrześniowe witaminki".
Dzieci odwiedziły Przysmaki Grill Bistro, gdzie dowiedziały się, jak przygotować zdrowe posiłki. Próbowały burgerów z ciecierzycy czy szpinaku oraz dyskutowały o tym, jak ważną rolę odgrywają owoce i warzywa w codziennym jadłospisie. W trakcie trwania projektu uczniowie wykonali księgę zagadek i rymowanek o warzywach i owocach, plakaty o zdrowym odżywianiu oraz przygotowali i poprowadzili lekcję podsumowującą zdobyte informacje. Na zakończenie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Na stole pojawiły się kanapki z domowymi dżemami i konfiturami, świeżo wyciśnięte soki oraz koktajle mleczno-owocowe. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie warzywno-owocowych, całkowicie jadalnych potworków.