WYJŚCIE DO OŚRODKA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH KLAS VII

Dnia 30 września uczniowie klas siódmych odwiedzili Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim.
Mogli tam podziwiać wystawę autorstwa Józefa Jakubczyka oraz jego uczniów. Zobaczyli m.in. tkaniny, malarstwo i fotografię autorstwa pana Józefa oraz gobeliny uczniów. Zwiedzanie było tym bardziej emocjonujące, że młodzież była oprowadzana przez samego autora wystawy. Dzieci interesowały zwłaszcza tkaniny artystyczne, z ciekawością oglądali gobeliny tkane ręcznie wiele miesięcy przez mistrza Józefa Jakubczyka, zadawali równie ciekawe pytania dotyczące wystawy, miały również szansę obcować ze sztuką na szczeblu lokalnym jak również światowym gdyż gobeliny autorstwa Pana Jakubczyka były na wielu europejskich wystawach m.in. Carrousel du Louvre w Paryżu. Wyjście na wystawę odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej sztuki”.