AUTUMN TREE

Projekt eTwinning realizowany od września do listopada w klasie 1a i 3a.
Projekt skierowany był do uczniów 7-10 lat. Jego celem było rozbudzenie w dzieciach ciekawości poznawczej na temat drzew i ich znaczenia dla życia planety. Uczniowie tworzyli mapy myśli w postaci pytań badawczych, szukali na nie odpowiedzi korzystając z różnych źródeł i form aktywności. Każdy zespół projektowy wybrał jedno drzewo rosnące w pobliżu szkoły i prowadził obserwacje przyrodnicze tworząc kartę drzewa. We współpracy z partnerami wypracowano kilka rezultatów projektu, które w znacznym stopniu podniosły świadomość dzieci związaną ze znaczeniem drzew. Należą do nich: Album z kartami drzew, spot mówiących drzew - przesłanie do ludzi oraz podcast " Jak wyglądałby świat, gdyby nie było drzew". Uczniowie wzbogacili swoje słownictwo w języku angielskim - utworzyli słownik z nazwami drzew. Uczestniczyli w wydarzeniach "Code Week2023" i "The Global EducationWeek" oraz International Children's Conference "AUTUMN TREE". Sadzili drzewa oraz utworzyli wirtualny las eTwinning.

Dziecięca konferencja na temat drzew
29 listopada 2023r.  uczniowie klasy 3a i 1a wzięli udział w europejskiej konferencji on-line na temat drzew. Było to spotkanie podsumowujące projekt eTwinning "Autumn Tree", w którym wzięły udział cztery szkoły z Polski, dwie z Włoch oraz po jednej z Bośni i Hercegowiny oraz Rumunii. Dzieci przedstawiały swoje drzewa, miały możliwość zaśpiewania wspólnie piosenki oraz zobaczenia na żywo wszystkich partnerów projektu.

Zapraszamy do obejrzenia działań podjętych w ramach projektu, zapisanych na Wakeletach,
przez klasę 3a z panią Agnieszką Zajączkowską oraz klasę 1a z panią Katarzyną Ślęzak.

WAKLELET kl. 3A                                                     WAKELET kl. 1A