21 marca 2026 r. odbył się rajd PTTK "TOPIENIE MARZANNY", którego celem było kontynuowanie tradycji ludowych na powitanie wiosny.
Uczestnicy powędrowali szlakiem piotrkowskich zieleńców, przy okazji poznali kilka ciekawostek związanych z historią naszego miasta.
Rajd zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą MARZANNĘ. Uczniowie SP3 jak zwykle dopisali i licznie stawili się na miejscu zbiórki na ul. Żeromskiego. Pogoda dopisała. To był udany dzień. Niżej fotorelacja z wydarzenia.
Na zdjęciach uczestnicy rajdu.