Projekt klasy 3a i 3b.
19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej. Jednym z ocalałych z getta warszawskiego był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Dlatego symbolem akcji upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim są żonkile.

20-04-2020

REKRUTACJA

Szanowni Państwo, informuję, że wszyscy, którzy aplikowali o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim, decyzją komisji rekrutacyjnej zostali przyjęci.

Wielkanoc 2020
Informacja dotycząca pierwszej Komunii Świętej:

Link do strony: http://www.milosierdzie-piotrkow.pl/
Link do posta: http://www.milosierdzie-piotrkow.pl/terminy-pierwszej-komunii-swietej/

Kochani! Wśród uczniów ruszyła akcja: #zostajęwdomuiczytam !
W celu zwiększenia bezpieczeństwa podajemy kilka przydatnych informacji:
objawy COVID-19
-gorączka ( temp. Ciała wyższa niż 38 C)
-suchy kaszel
-zmęczenie
-odkrztuszanie plwociny
-duszność
-ból gardła
-ból głowy
-bóle mięśni i stawów
-dreszcze
-nudności i wymioty
-niedrożność nosa
-biegunka
-zapalenie spojówek (spływanie do gardła przez kanał łzowy i torebkę oczodołu)
-dodatkowo ostatnio dodanymi objawami pochodzącymi od lekarzy z Anglii są utrata węchu i smaku – następuje to u pewnego odsetka osób zarażonych już po dwóch dniach po zarażeniu.
Przekazujemy, że informacje na temat spowiedzi wielkanocnej znajdują sie na stronie parafii  www.milosierdzie-piotrkow.pl
w zakładce Aktualności.

W związku z zaistniałą sytuacją przesyłam Wam kilka różnych prac do wykonania dla zainteresowanych dzieci.

W zaistniałej sytuacji drogą elektroniczną pragniemy Wam przypomnieć, że nawet najprostszy ruch wygrywa z bezruchem. Jeśli do końca życia chcecie móc używać własnego ciała do czegoś więcej niż mrugania oczami zacznijcie się ruszać!!!
Zajęcia online dla uczniów uczęszczających na terapię pedagogiczną. Szczegóły w załączniku.
18-03-2020

LOGOPEDA RADZI....

Wszystkie dzieci objęte opieką logopedyczną, proszę, żeby ćwiczyły według materiałów zamieszczonych w zeszytach.
18-03-2020

PEDAGOG RADZI

Szanowni Państwo

W związku z zaistniałą w naszym kraju sytuacją informujemy, że jesteśmy w pełnej gotowości służyć Państwa dzieciom oraz Państwu pomocą i wsparciem pod numerem telefonu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim.
TVP Kultura rozpoczęła emisję zekranizowanych lektur szkolnych.. Zachęcamy do ich obejrzenia.

ul. Wysoka 28/38
tel./fax. 44 647-27-63; 44 732-54-07
e-mail: sp3@sp3.piotrkow.pl

Wtorek 17 września 2024