Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

12-11-2016

NA DOMEK BOŻONARODZENIOWY

8 listopada
Nasza biblioteka ma „bogate” wnętrze. Najfajniejsze na świecie bibliotekarki i niepowtarzalną atmosferę. U nas nikt się nie nudzi. Każdy znajduje wymarzoną książkę i zawsze wraca po następną. Kochana nasza biblioteka to nie tylko źródło bezcennej wiedzy, ale również główne centrum dowodzenia, jeśli chodzi o informacje naukową. Ponad to organizujemy wiele imprez zachęcających do czytania i kontaktu z nami.
27-10-2016

Strefa Książki

Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych nasza Biblioteka stworzyła „Strefę Książki”. Jest to miejsce, w którym każdy uczeń naszej szkoły może spokojnie, w miłej i przyjemnej atmosferze, przeczytać książkę, gazetkę udostępnioną przez bibliotekarzy lub zwyczajnie się pouczyć.

W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło Święto Bibliotek. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami.

W ramach realizacji szkolnego projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, nasza szkoła przeprowadza niecodzienną akcję – „Rzucam wszystko i czytam”.

29.09.2016 r obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania Biblii.

26 września po raz pierwszy wszyscy uczniowie gimnazjum o godz. 10.00 czytali swoje ulubione książki:)