Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

W dniu 27 kwietnia uczniowie z naszego gimnazjum wraz z opiekunem p. Moniką Sporysiak uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
W dniu 18 marca podczas drzwi otwartych w naszej szkole uczniowie koła chemicznego
Na ostatnich zajęciach uczestnicykoła chemicznego

W dniu 22 listopada grupa uczniów z koła chemicznego
16 listopada 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu Akademii Ciekawej Chemii w Katedrze Chemii Organicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
23-12-2015

Jak one czarują

Klimat świąt udzielił się młodym chemikom.
W dniu 27.11. 2015r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch ekopracowni dofinansowanych ze środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach projektu „Moja wymarzona ekopracownia”.
Od października 2015 r. Możemy się uczyć w nowej ekopracowni. Została ona wyremontowana i wyposażona przy wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.