Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów
w Piotrkowie Trybunalskim

24 listopada klasa 6B pod opieką pani Joanny Antoniów-Banach uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Szymonem Radzimierskim. 
Z inicjatywy uczennic klasy 4a :  Asi Kotlińskiej , Ady Słodkowskiej, Ani Żórawskiej została przeprowadzona zbiórka bajek na płytach DVD dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 24 im. Kubusia Puchatka.
 
Debiutujący aktorzy  szkolnego teatru  SP nr 3 wystąpili  1 grudnia 2017 roku  w spektaklu "Przeszło nie minęło". 
W dniach od 17 do 23 października, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano wiele  konkursów czytelniczych. 
Biblioteka szkolna organizowała konkurs dla klas II pt. „Bohaterowie naszych książek”. 
Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu literackiego „Moje miasto – moja duma”, który polegał na napisaniu opowiadania z akcją rozgrywającą się w Piotrkowie Trybunalskim. 
Dnia 10 kwietnia  Biblioteka  zorganizowała kiermasz taniej książki. 
Dnia 10 marca, 10 osobowa delegacja pod opieką pani Jolanty Kizymy, miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla młodzieży panią Ewą Nowak.
W lutym 2017r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I-szych na czytelników biblioteki szkolnej.  
01-12-2016

Przygody Kasi

Pierwszego grudnia  dwuosobowe zespoły uczniów z klas trzecich wzięły udział w konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną. 
25-11-2016

Misie w Bibliotece

Dziś,  w Dzień Pluszowego Misia, w Bibliotece odwiedziły nas Misie, które w tamtym roku własnoręcznie zrobili nasi uczniowie. 
12-11-2016

UWAGA!!!

KONKURS
Dnia 8 listopada biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz taniej książki.