W dniach 18-19 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji pt."Ocean" realizowanej przez Akademię Edukacja Jutra  Dziś w formule VR (wirtualna rzeczywistość).
19. 11.2019 r. klasy szóste uczestniczyły w nietypowej lekcji biologii na żywo przeprowadzonej przez Agencję Klaps Art z Krakowa.
19-11-2019

WARSZTATY KOMIKSU

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Mediatekę 800 - lecia. Tym razem były to warsztaty komiksu prowadzone przez Łukasza Kucińskiego.
18 listopada uczniowie klasy 2A,B,C I 3A odwiedzili Mediatekę.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że los drugiego człowieka nie jest im obojętny.
Konkurs " ENGLISH IDIOMS IN ART" został zorganizowany przez p. Martę Pietraszczyk i P. Katarzynę Drabek- Tokarską, którego celem było zobrazowanie dosłownego znaczenia idiomu angielskiego.
Biblioteka szkolna w dniach 7 i 8 listopada  zorganizowała kiermasz książki. Uczniowie mogli kupić książki po okazyjnych cenach. Każdy znalazł coś dla siebie, zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Akcja cieszyła się sporym powodzeniem.
Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Biblioteka szkolna postanowiła zorganizować w związku z tym loterię. Warunkiem wzięcia udziału w loterii było wypożyczenie książki. Uczniowie świetnie bawili się odgadując zagadki dotyczące bajek. Łącznie wypożyczyliśmy ponad 700 książek i rozdaliśmy ok 600 nagród. BRAWO WY.

5 listopada w Mediatece 800 - lecia  odbyły się warsztaty literackie. W roli eksperta pojawił się pisarz  - Krzysztof Piersa. W bardzo ciekawy sposób przekazał: jak napisać i wydać książkę.W warsztatach uczestniczyły Łucja Starościc, Helena Siekańska, Julia Donakowska, Klara Weber.
Jak co roku uroczystości miejskie Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Bernardynów, następnie złożyliśmy kwiaty przy Pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza.
W dniu 9.11.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Otwartym Turnieju w Szachach Szybkich P'15 o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka z okazji,, Święta Niepodległości".
Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 3a i 3b.
„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.
03-11-2019

AKTYWNA TABLICA

Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „AKTYWNA TABLICA”.

30-10-2019

WF Z KLASĄ

W dniu 24.10. 2019 r. w ramach akcji "WF z klasą" uczniowie naszej szkoły z klas V-VII wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego na trampolinach.

ul. Wysoka 28/38
tel./fax. 44 647-27-63; 44 732-54-07
e-mail: sp3@sp3.piotrkow.pl

Sobota 18 maja 2024