We wtorek, na zaproszenie uczniów klasy II a oraz wychowawcy Izabeli Sarneckiej- Czajka, odwiedził naszą szkołę uczestnik tegorocznej edycji programu Hells Kitchen - pan Jakub Wolski.
24 października 2016 r. w czytelni MBP w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox - autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych
W dniu 19.10.2016r. kl.II c przygotowała przedstawienie teatralne pt. "Bądź bezpieczny na drodze" dla koleżanek i kolegów z klas II i III.
21-10-2016

Bajkowisko

W ramach projektu "Bajkowisko", które odbywa się raz w miesiącu, klasę II c odwiedziły mamy i babcie, by poczytać im książkę Wandy Chotomskiej pt. "Pięciopsiaczki".
W październiku klasy piąte wyruszyły na niesamowitą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
19.10.2016 gościem świetlicy była pani Żaneta Szczypiorska- pracownik administracyjny naszej szkoły.
13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Uchwalenia Komisji Edukacji  Narodowej.

12 października  okazał się najważniejszym dniem dla uczniów klas pierwszych, bowiem wtedy, podczas  uroczystego ślubowania, stali się oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.
W środę 11 października klasy 2d i 2e udały się na lekcję przyrody w plenerze. Wyjechaliśmy do siedziby Dyrekcji Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy, by poszukać zwiastunów jesieni i podziwiać piękno Ziemi Piotrkowskiej.
10 października o godz. 11.00 blisko 230 uczniów klas 1- 4 rozpoczęło przygodę z projektem iTeatr.
W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło Święto Bibliotek.
Z okazji zbliżającego się Święta Komisji Edukacji Narodowej do świetlicy szkolnej zaproszono kolejnego zwyczajnego – niezwyczajnego gościa – panią dyrektor Jadwigę Kizymę.
Dnia 29.09.2016 klasa 2e była na spotkaniu u Pana weterynarza...
30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
30.09.2016 odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt."Tradycje ludowe w strojach Polski i Węgier".

ul. Wysoka 28/38
tel./fax. 44 647-27-63; 44 732-54-07
e-mail: sp3@sp3.piotrkow.pl

Czwartek 02 maja 2024