W poniedziałek 22.10.2018r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym chłopców.
W dniu 20 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami WF p. A. Stonogą oraz p. A. Ożarek wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W dniu 8.10.2018r. na stadionie Concordii przy ul. Żwirki odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

W dniu 20.09.2018 r. na stadionie miejskim przy ul. Żwirki odbyły się Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.
W  dniu 23.05.2018r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce siatkowej plażowej.
W dniu 24 maja 2018r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali towarzyski turniej piłki nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Tryb.
W dniu 15 maja 2018 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji  wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym  oraz  z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „ VIII Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych,  rocznik 2004-2002” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

W dniu 25.04.2018 r. na basenie OSiR przy ulicy Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu. Startowały w nich reprezentacje klas IV, V i VI dziewcząt i chłopców.
Już po raz kolejny w ramach zajęć pozalekcyjnych w dniu 23 kwietnia 2018r. zorganizowany został przez nauczyciela WF-

Dnia 20 kwietnia 2018 roku w hali OSiR „RELAX” odbył się pierwszy turniej piłki nożnej chłopców z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości.
10.04.2018 roku w naszej szkole SP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się lekcja wychowania fizycznego z cyklu „lekcje z mistrzem”.
22 marca 2018r.uczniowie klasy 3E, 5B, 5C wraz z panią Sylwią Drobik i Aleksandrą Omernik udali się do Tomaszowa Mazowieckiego na Lodowisko "Arena Lodowa"..
W dniu 9 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole wychowanków Szkoły Karate Tradycyjnego wraz z instruktorem p. R. Michalakiem.
5 marca uczniowie klasy 5C, 6A, 6C i nie tylko,wraz z panią Aleksandrą Omernik, Anetą Ożarek i Joanną Kisiel  udali się do Łodzi do  Parku Trampolin "Saltos".
W dniu 26.02.2018r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w pływaniu sztafetowym szkół podstawowych.