BICIE SERCA

18 października 2021 r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca zorganizowany wspólnie z Panią Małgorzatą Kociniak Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia EURO – CENTRUM.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 10, 11 oraz uczniowie naszej szkoły.
Akcja rozpoczęła się krótkim szkoleniem z pierwszej pomocy przeprowadzonej przez ratownika medycznego. Po szkoleniu uczniowie sprawdzili swoją wiedzę wykonując test z pierwszej pomocy przygotowany przez Panią Dorotę Wróbel.
Kolejnym punktem była wspólna resuscytacja zachęcająca do podejmowania niesienia pomocy osobom nieprzytomnym i nieoddychającym.
Akcja zakończyła się wręczeniem pakietów do pierwszej pomocy, poczęstunkiem i wspólnym zdjęciem.