DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Szare Szeregi to kryptonim Organizacji Harcerzy ZHP w okresie II wojny światowej. Ich historia jest bogata i pełna odwagi, nasza szkoła ma zaszczyt nosić ich imię.
W miniony piątek odbył się Dzień Patrona Szkoły. Cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn państwowy. Uczniowie w odświętnych strojach, harcerze w mundurach i drobne szczegóły wskazujące, że uczniowie wiedzą, pamiętają, szanują... Szare Szeregi! Na obchodach nie zabrakło gości z zaprzyjaźnionego 7 Dywizjonu Lotniczego z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Ks. Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego. Przygotowali oni specjalne stoisko, na którym dzieci i młodzież mogli zapoznać się ze specyfiką ich pracy oraz sprzętem.