KOTLINA KŁODZKA RAZ JESZCZE...

W dniach 5-7 czerwca 2023 roku uczniowie z klas 6c,6d,7a,7c i 8c uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.
W pierwszym dniu młodzi turyści odwiedzili Ogród Zoologiczny we Wrocławiu wraz ze słynnym Afrykarium. Po przyjeździe na miejsce noclegu w Lewinie Kłodzkim,na uczniów czekała dodatkowa atrakcja - wieczorna dyskoteka integracyjna. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki udali się do Pragi,gdzie mieli okazję obejrzeć uroczystą zmianę warty na Hradczanach,zwiedzać wnętrza zamkowe,podziwiać Katedrę Św.Wita,spacerować Złotą Uliczką oraz zachwycić się widokami na rzekę Wełtawę z Mostu Karola.Uczniowie widzieli również Rarusz z zegarem Orloj na Rynku Staromiejskim i kupowali pamiątki na Placu Wacława. W ostanim dniu pobytu młodzież zwiedzała Podziemne Miasto Osówka,gdzie poznała losy ludzi pracujących przy projekcie Riese oraz wiele ciekawostek związanych z obiektem.