„OFFLINE”

1
14 maja 2018 r. niektóre z klas naszej szkoły w ramach cyklu „Potrafię żyć inaczej” oglądały w kinie „HELIOS „ film  niemieckiej produkcji pt. „Offline”.
Tytuł oznacza sposób oglądania materiałów pobranych z Internetu lub innej sieci komputerowej. Ambitny gracz Jan zostaje niemiło zaskoczony, kiedy tuż przed ważnymi rozgrywkami jego największy rywal przejmuje jego internetową tożsamość.
Seans był wstępem do dyskusji czy gry komputerowe są niebezpieczne?

Poznaliśmy objawy uzależnienia od gier komputerowych:
Czas spędzony przy komputerze dominuje nad nowymi aktywnościami np. spotkaniem ze znajomymi, nauką, innymi zainteresowaniami, a nawet jedzeniem czy spaniem.
Brak możliwości skorzystania komputera lub zagrania w grę powoduje rozdrażnienie, złe samopoczucie, a w skrajnych przypadkach nawet depresję.
Problemy z koncentracją.
Zaniedbywanie obowiązków.
Relacje wirtualne stają się ważniejsze od realnych.
W momencie, gdy osoba uzależniona nie przebywa przy komputerze lub konsoli, stale myśli o graniu.
Wydawanie dużych kwot pieniężnych na nowe gry, akcesoria do gier, co znacząco odbija się na budżecie.