OGÓLNOPOLSKI KOKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „LUST AUF LESEN”

7 maja 2022 odbył się w Warszawie w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen”.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego, wspieranie czytelnictwa w języku niemieckim, a także wdrażanie europejskich poziomów biegłości językowej zalecanych przez Radę Europy oraz kształtowanie postawy tolerancji                      i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
               Miło nam poinformować, że tytuł Finalisty V Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen" uzyskała Adrianna Słodkowska, uczennica kl. 8A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.