OWADY

DSCF5298 (Copy)
W dniu 24. 10. 2018 r. w naszej szkole odbyła się lekcja przyrody na żywo, tym razem tematem były owady. W lekcji uczestniczyły klasy 3B, 3A i 3C gimnazjum oraz 8A i 8B.
Młodzież poznała budowę i cykl rozwojowy owadów oraz sposoby odżywiania się owadów. Dowiedzieli się jaką rolę spełniają owady w środowisku, o znaczeniu owadów w życiu codziennym oraz w jaki sposób owady wykorzystywane są przez człowieka i zwierzęta.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo: modliszkę, chrząszcza, karaczana i straszyka australijskiego. Kamuflaż patyczaków i liśćce do złudzenia przypominające nadgryziony liść. To ochrona przed drapieżnikami.
Podziwiali również zasuszoną kolekcję motyli tropikalnych w której znajdowały się między innymi: motyle i ćmy, chrząszcz nosorożec i ważki. Największe emocje wzbudziła możliwość dotknięcia niektórych okazów.