PRZYJACIEL PRZYRODY

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 3c w ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok 2020/2021 brali udział w projekcie edukacyjnym „Przyjaciel przyrody”
Dzieci tworzyły plakaty dotyczące dbania o nasza planetę, rozwiązywały quizy, krzyżówki i wypełniały karty pracy o tematyce przyrodniczej. Warto podkreślić, że podejmowały także działania z własnej inicjatywy. Jedną z nich było sprzątanie osiedla po zimie, kolejną obserwacja przyrody z okna własnego domu lub sadzenie rośli.
W trakcie zajęć w szkole i w terenie dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkają w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, poznały ich naturalne środowisko oraz tryb życia. Wiedzą, gdzie spotkać bobry, zimorodki czy kruki, doskonale orientują się czym żywią się wymienione zwierzęta.
Najaktywniejsi otrzymali nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali: Adrian Wójcicki, Adam Ochroński, Sebastian Gieroń, Aleksandra Romańska i Iga Ciszewska.