RAJD PTTK "TOPIENIE MARZANNY'

Pierwszy dzień wiosny tuż tuż. W jej poszukiwaniu w minioną sobotę wyruszyli uczniowie naszej szkoły ramach Rajdu PTTK "Topienie Marzanny". Czy udało się ją znaleźć? Sprawdźmy.
Ponad 30-osobowa grupa z SP3 wraz z innymi placówkami z Piotrkowa Trybunalskiego szukała oznak wiosny w mieście i poza nim. Pierwszym zwiastunem była piękna pogoda. Dało się zauważyć również kwitnące kwiaty, pąki na drzewach czy bazie. Na moście na Wierzejce odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę, ta najmniejsza (ekologiczna) została utopiona, pozostałe spalone. Tak wyganiano i żagnano zimę z Rajdem PTTK. Pogoda sprzyjała długim spacerom. Spotkanie z przyrodą było prawdziwą przyjemnością. Opiekunami rajdu były: Emilia Wajszczyk, Karolina Kucharczyk, Agnieszka Włuka.