THE BRITISH ROYAL FAMILY

W ramach innowacji pedagogicznej "Młodzi artyści" w czerwcu przeprowadzono Szkolny Konkurs językowo-plastyczny z Języka Angielskiego „THE BRITISH ROYAL FAMILY”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Cel konkursu to promowanie chęci pogłębiania wiedzy na temat Brytyjskiej Rodziny Królewskiej przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji. Uczestnik miał wykonać samodzielnie pracę plastyczną przedstawiającą dowolnego członka lub członków Rodziny Królewskiej. Praca mogła być wykonana dowolną techniką: kredki ołówkowe, pastele, ołówek, farby plakatowe, collage. Pracę należało wykonać w formacie A3 lub A4. Prace konkursowe zostały ocenione przez komisję na podstawie następujących kryteriów: -zgodność pracy z tematyką, - inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki - ogólne wrażenie estetyczne. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnienie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: I miejsce ex aequo - Julia Lebelt klasa 2c oraz Inga Budzisz klasa 2c II miejsce - Pola Lorek klasa 2a III miejsce - Łucja Wolnicka klasa 2b Wyróżnienie – Aleksandra Tomaszewska klasa 2a Pozostali uczestnicy zostali również nagrodzeni drobnymi upominkami rzeczowymi. Prace uczniów zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Przeprowadzony konkurs zwiększył zainteresowanie uczniów na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz informacji na temat Rodziny Królewskiej.