WYCIECZKA DO WROCŁAWIA I KARPACZA

W dniach 3-5 czerwca 2024 klasy 7b,c,d i 8a wybrały się na wycieczkę do Karpacza i Wrocławia.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Western City w Ściegnach pod Karpaczem, gdzie mieli okazję zmierzyć się z wieloma konkurencjami rodem z Dzikiego Zachodu, a dla najlepszych śmiałków nagrodą było rodeo na mechanicznym byku lub studolarowy banknot z własnym zdjęciem zamiast amerykańskiego prezydenta. Goście Western City mogli też zobaczyć pokaz umiejętności miejscowego rewolwerowca, napad na bank i upiec pyszne kiełbaski nad ogniskiem. Po południu uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Karpaczu, a wieczorem pani pilot zaproponowała uczniom integracyjną zabawę taneczną. Drugiego dnia młodych wędrowców czekało nie lada wyzwanie - mozolna, wielogodzinna wspinaczka na Śnieżkę w gęstej mgle. Pomimo trudów górskiej wędrówki, poprowadzeni przez doświadczoną panią przewodnik wszyscy cali i zdrowi i bardzo z siebie dumni dotarli na szczyt najwyższego wzniesienia w Karkonoszach i Sudetach. Chociaż był to bardzo wyczerpujący dzień, wytrwali turyści mieli jeszcze zapasy energii, aby po powrocie do ośrodka zagrać w siatkówkę. Trzeciego dnia wycieczki uczniowie udali się do Wrocławia, gdzie czekała na nich gra terenowa polegająca na szukaniu wrocławskich krasnali z pomocą mapy. Młodzi turyści z Piotrkowa wyruszyli w drogę powrotną do domu w świetnych humorach po udanej wyprawie, która dała im przedsmak zbliżających się wakacji.