Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

47 MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ – PENTEL

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
W bieżącym roku szkolnym odbył się 47 Międzynarodowy Konkurs Twórczości Dziecięcej – PENTEL,
który jest współorganizowany z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Konkurs jest okazją, aby poprzez sztukę nawiązać kontakt z innymi młodymi artystami i uczestniczyć w wielkiej wymianie myśli. Tematyka i technika są dowolne i każdy, bez ograniczeń może pofolgować swojej wyobraźni. Międzynarodowy zasięg konkursu umożliwia powstanie swoistej galerii złożonej z rysunków i obrazów wykonanych rozmaitymi technikami przez dzieci z całego świata. W ostatniej edycji do Japonii nadesłano ponad 13 000 prac i aż 141 nagród zdobyły polskie dzieci! Powodem do naszej dumy jest fakt, ze wśród nagrodzonych jest
 
Joanna Szymańska z kl. 2b, która zdobyła BRĄZ.
powrót