Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

45. Zimowy Rajd Pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”

W ubiegłą sobotę, tj. 11 lutego 2017 roku odbył się 45. Zimowy Rajd Pieszy „GORĄCEGO CZAJU ŁYK”.
Udział w nim wzięli m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3 (z klasy 2B i 2D) pod opieką: Pani Haliny Wierzbowskiej, Pani Agnieszki Włuki i Pana Karola Baryły.
Podczas rajdu zorganizowanego
w roku jubileuszu 800–lecia Piotrkowa Trybunalskiego, uczestnicy dowiedzieli się jakie związki łączą Piotrków z Mikołajem Kopernikiem, a także co wspólnego z naszym miastem mają kratery na księżycu. Jak zwykle nasz rajd rozpoczęliśmy przed siedzibą piotrkowskiego Oddziału PTTK na Placu Czarnieckiego, a zakończyliśmy na dziedzińcu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczestnicy od organizatora rajdu otrzymali: gorącą herbatę, poczęstunek rajdowy, drużynowy dyplomy uczestnictwa, punkty na Odznakę Turystyki Pieszej i Odznakę Krajoznawczą Regionu Piotrkowskiego oraz nagrody za udział w konkursie, który był zwieńczeniem rajdu.