Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

II Konkurs Mechaniczny

zdjęcie
09. 03. 2017 r. odbył się II Konkurs Mechaniczny zorganizowany przez ZSP nr 2 w Piotrkowie Tryb.

Celem zawodów było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.
W konkursie udział wzięło dwudziestu siedmiu uczniów z pięciu szkół tj.: z Gimnazjum nr III i V z Piotrkowa  Tryb., Gimnazjum z  Woli Krzysztoporskiej, Gimnazjum z Szydłowa oraz Gimnazjum z Rozprzy.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Korneliusz Książek z kl. IIId, Jakub Kutalski z kl. IIId oraz Maciej Olszewski z kl. IIIa.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy to część teoretyczna, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej i odlewniczej. Dopełnieniem tej części było zadanie praktyczne związane z montażem imadła do rur na czas. Drugi etap czyli część praktyczna z zakresu odlewnictwa, polegała na przyporządkowaniu nazw do elementów wykonanych bądź stosowanych w odlewnictwie.
Chociaż nasi uczniowie nie zdobyli miejsca na „pudle” to poradzili sobie bardzo dobrze z poszczególnymi etapami konkursu.

Gratulujemy im ich zaangażowania i życzymy dalszego rozwijania swoich zainteresowań.