Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Konkurs historyczny

zdjęcie
29. 03.2017 r. w Gimnazjum nr 4 odbyła się XVI Edycja Konkursu Historycznego upamiętniającego martyrologię jeńców polskich na terenie ZSRR w 1940 r. pt. „W imię miłości Ojczyzny”.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością biografii trzech podanych osób, w różny sposób związanych z ziemią piotrkowską, którzy zginęli rozkazem 5 marca 1940 r. Ławrientija Berii, o rozstrzelaniu 14.700 jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz znajomością całego Kalendarium Zbrodni Katyńskiej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3c:

Zuza Badek, Ola Cieślak, Julia Sędkowska, Marianna Rostkowska oraz Mikołaj Pieprzowski.
Kciuki trzymała p. Z. Grzejszczak.

Wyniki zostały ogłoszone 10 maja podczas bardzo podniosłej uroczystości w Centrum Idei ku Demokracji. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wyróżnienie otrzymały: Zuzanna Badek i Maria Rostkowska.

Gratulujemy wiedzy!!!!!!