Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Mistrzostwa miasta i powiatu w informatyce

17. 03. 2017 r odbyły się I Mistrzostwa Piotrkowa i Powiatu Piotrkowskiego w Informatyce.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rywalizowały placówki z Piotrkowa (Gimnazjum nr 3 i 5), Przygłowa, Niechcic, Wodzina Prywatnego, Czarnocina oraz Woli Krzysztoporskiej.

Gimnazjaliści wzięli udział w zadaniach teoretycznych i praktycznych - przyszło im zmierzyć się ze sprawdzianem wiedzy m.in. z zakresu sieci komputerowych, budowy komputera, przetwarzania tekstu i obrazu oraz podstaw algorytmiki.

I miejsce zajęło gimnazjum w Przygłowie z siedzibą we Włodzimierzowie, II przypadło gimnazjalistom z Woli Krzysztoporskiej, zaś
ostatnie miejsce podium uczniom z piotrkowskiej "trójki" w składzie: Mateusz Kaczmarek, Mateusz Rozpendek i Krzysztof Andrzejewski z kl. IIc.

Szkołę naszą reprezentowały dwa zespoły, w skład drugiego weszli:
Katarzyna Kubik i
Iga Jóźwik z kl. IIa oraz Sebastian Dudkiewicz z kl. IIc