Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Ostatki”

W dniu 28.02.2017 r, we wtorek był ostatni dzień karnawału. Jak każe staropolski zwyczaj w tym dniu wszyscy powinniśmy przebierać się i bawić, bo przed nami długi post.
I tak też się stało w naszej szkole. Z inicjatywy SU i przy absolutnym poparciu p. Dyrektor I. Winiarskiej przeżywaliśmy „Ostatki” radośnie, kolorowo i zabawnie. Już od samego rana na korytarzach  można było spotkać wesołe korowody poprzebieranych uczniów. Poczuciem humoru wykazali się również niektórzy nauczyciele. (np. p. Dyrektor w roli rycerza, p. J. Kowalczyk – pielęgniarka, p. A. Robakowska – lekarz czy p. D. Wróbel – sędzia A. M. Wesołowska…)
Zgodnie z założeniem organizatorów poszczególne klasy miały przejść metamorfozę według wcześniej wylosowanych propozycji.

Kl. 1a – lata 70.; kl. 1b – postacie z bajek; kl. 1c – nasi idole; kl 2a – lalki Barbie i Keny; kl. 2b – księżniczki i królewicze; kl. 2c – zamiana ról męsko – żeńskich; kl. 2d – zwierzęta; kl. 3a – różne zawody; kl. 3b – superbohaterowie; kl 3c – w stylu disco oraz kl 3d – motywy ze starożytnej Grecji.
Zabawę oceniało jury w składzie: p. M. Sikorska, p. M. Sporysiak i p. J. Włóka
(zgodność z tematem, pomysłowość i ilość przebranych osób)

Zdecydowane zwycięstwo i największą ilość punktów (33,5) zdobyła kl. 2c, w której nie zabrakło pięknych dziewcząt, które były udawane przez chłopców i przystojnych chłopców, którymi były dziewczęta.

W nagrodę klasa otrzymała Certyfikat Nietykalności, czyli dzień wolny od odpytywania i sprawdzianów z wybranego przez siebie przedmiotu.