Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Piotrków Trybunalski kolebka polskiej demokracji”.

4 października 2016 roku uczniowie z klasy 3C Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunem p. Karolem Baryłą wzięli udział w drugim etapie projektu „Piotrków Trybunalski kolebka polskiej demokracji”.

Uczniowie uczestniczyli w wycieczce pieszej po piotrkowskich miejscach związanych z parlamentaryzmem polskim oraz Trybunałem Koronnym. Przewodnikiem był p. Błażej Cecota pracownik Centrum Informacji Turystycznej.
Następnie udaliśmy się do Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Żywą lekcję historii średniowiecznych strojów i obyczajów polskiej szlachty zaprezentował uczniom p. Michał Owczarek z Grupy Rekonstrukcji Historycznej – Drużyny Herbu „Łapy”.
Przed nami jeszcze jeden etap projektu, który będzie realizowany jeszcze w tym roku.