Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Topienie Marzanny

W sobotę, 18 marca 2017 roku odbył się kolejny rajd w którym udział wzięli uczniowie z naszego gimnazjum z klas: 1C i 2D pod opieką pana Karola Baryły.
Tym razem organizatorzy rajdu – piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej, przygotowali ciekawą trasę marszu, Pieszego Rajdu Topienie Marzanny – „Powitanie Wiosny 2017”. Jak zwykle rozpoczęliśmy naszą wyprawę o godzinie 1000. Miejscem zbiórki był budynek Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim. W rajdzie wzięło udział ponad 100 osób z szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy a następnie pod opieką piotrkowskich przewodników ruszyli wcześniej zaplanowaną trasą. Maszerowaliśmy piotrkowskimi uliczkami, wzdłuż wału przeciwpowodziowego oraz rzek: Strawa, Strawka i Wierzejka. Metę wyznaczono na Placu Pofranciszkańskim gdzie rozstrzygnięto konkurs na ekologiczną minikukłę Marzany (zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe). Ostatnim elementem był posiłek przygotowany przez organizatorów dla uczestników rajdu.
W rajdzie wzięli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką pań: A. Włuki i H. Wierzbowskiej.