Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Zimno, czyli Zimowa Impreza Miejska na Osiemsetlecie”

W sobotę, tj. 25 lutego 2017 roku uczniowie z klas: 1C, 2B i 2D naszego gimnazjum wzięli udział w grze miejskiej „Zimno, czyli Zimowa Impreza Miejska na Osiemsetlecie”. Organizatorem gry był piotrkowski Oddział PTTK.

Celem imprezy było upamiętnienie jubileuszu 800 – lecia powstania naszego miasta, a także rozbudzanie postaw patriotycznych, promocja aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, poznanie lokalizacji wybranych obiektów historycznych Piotrkowa i promocja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Uczniowie Gimnazjum nr 3 pod opieką pana Karola Baryły grę rozpoczęli przed dawną apteką Michała Rawity Witanowskiego. Drużyny otrzymały od organizatora mapy marszu i ulotki dotyczące pierwszej wzmianki o Piotrkowie opracowane przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.
Pierwszym zadaniem było odkrycie tajemnicy osiemsetlecia. Kolejne zadania i lokalizacja punktów kontrolnych podawana była drużynom przez sms. Potwierdzeniem wykonania zadania było przesłanie przez drużyny mmsa. Odnaleźć należało 13 punktów kontrolnych. Były wśród nich m.in. obelisk na pamiątkę ukształtowania się dwuizbowego parlamentu polskiego, Sanktuarium Patronki Polskich Parlamentarzystów, biura poselskie czy tablice upamiętniające piotrkowskich posłów.
Na mecie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz dyplomy za udział w grze.