KOLORY ZDROWIA

KOLORY  ZDROWIA - projekt eTwinning  realizowany na zajęciach terapii pedagogicznej w  klasach V przez p. Magdalenę Stobiecką.
Celem projektu edukacyjnego było promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Uczniowie usystematyzowali wiadomości o polskich olimpijczykach, dyscyplinach sportowych, poznali znaczenie i leczniczą moc kolorów w życiu człowieka. Uczestnicy projektu tworzyli ulotki, plakaty, hasła promujące zdrowy styl życia. Doskonalili umiejętność pracy z różnymi aplikacjami ( chmury wyrazowe – Word Cloud, plakaty – Canva). Na zajęciach terapii pedagogicznej samodzielnie przygotowywali zdrowe posiłki : sałatki owocowe, warzywne, rybne. W ramach projektu powstały gry edukacyjne w aplikacji learningapps oraz prezentacje google : uczniowskie książki kucharskie z przepisami na zdrowe przekąski i odżywcze sałatki. Odbyły się również dwa konkursy plastyczne: „ Piramida zdrowia”, „ Zdrowie na talerzu”.