Konkurs Fundacji Orange

1 września nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Fundacji Orange " Bezpiecznie Tu i Tam".

Jego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w internecie.
Konkurs  trwa do 31 marca 2017 r.

Uczestnikiem Konkursu jest szkoła, jednak o liczbie uzyskanych przez nią punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy realizują aktywności konkursowe:.
Dzieci zdobywają punkty dzięki swojej aktywności w trakcie zajęć edukacyjnych i biorąc udział w zadaniach konkursowych.
Rodzice mają za zadanie pozyskanie certyfikatów za realizację kursu Bezpiecznie Tu i Tam na fundacja.orange.pl/kurs.
Nauczyciele zdobywają punkty za realizację aktywności konkursowych dla dzieci i rodziców zgodnie z programem dydaktycznym akcji, na który składa się:

• Przeprowadzenie spotkania z rodzicami informującego o akcji oraz kursie internetowym Bezpiecznie Tu i Tam.

• Przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych dla uczniów na temat bezpieczeństwa dzieci online.

• Zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla dzieci (i rodziców).

• Przeprowadzenie trzech zadań konkursowych dla uczniów w tematyce bezpieczeństwa online: Rywalizacji na słowa, Rywalizacji na obrazy, Rywalizacji na multimedia.