Piknik edukacyjny Konkursu Bezpiecznie Tu i Tam

W czwartek, 27 października, uczniowie klas 1-6 wzięli udział w Pikniku edukacyjnym, zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Orange - Bezpiecznie Tu i Tam.

Nauczyciele wspólnie z rodzicami przygotowali dla dzieci dziesięć stanowisk, przy których uczniowie bawili się i grali, pogłębiając wiedzę o bezpieczeństwie w sieci internetowej. Oto, przy jakich stanowiskach czekały na nich wyzwania : ,,Historia Tomka”, ,,Traf w odpowiedzi”, ,,Bezpieczne kalambury”, ,,Jaki masz Nick?”, ,,Bieg po bezpieczeństwo online”, ,,Zasady bezpieczeństwa na telefon - Głuchy telefon”, ,,Megacentrum zabezpieczeń - oglądanie gier edukacyjnych”- wykorzystanie gier ze strony www.sieciaki.pl.
Dzieci mogły też obejrzeć w Sieciokinie filmy z cyklu "Owce w sieci" oraz skorzystać z Sieciakowej Strefy Rozrywki - Kolorowy internet.
Wszystkim uczestnikom pikniku taka forma zdobywania wiedzy bardzo się podobała:)