WARSZTATY EKOLOGICZNE

Pierwsze warsztaty ekologiczne realizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w ramach projektu Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach w r. szk. 2020/2021 współfinansowanego przy udziale środków z WFOŚiGW w Łodzi za nami.
W warsztatach pn. „Uwaga, alarm antysmogowy” wzięli udział uczniowie klas 3. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób i w jakich warunkach powstaje smog. Jakie powoduje skutki. W jaki sposób wpływa na nasz organizm. Na własne oczy przekonały się, że powstawaniu smogu sprzyja niska temperatura i wilgotne powietrze. Wszystkim warsztaty bardzo się podobały i z pewnością przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Wkrótce odbędą się następne warsztaty, na które czekamy z niecierpliwością.