Otwarcie Ekopracowni

W dniu 27.11.2015r. w Zespole  Szkolno-Gimnazjalnym  nr 1 miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch  ekopracowni dofinansowanych ze środków WFOŚiGW w Łodzi w ramach projektu „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Andrzej Czapla - Wiceprezes WFOŚiGW, pani Krystyna Czechowska - Dyrektor Biura WFOŚiGW w Łodzi, pan Radosław Kaczmarek - Kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta, pani Marlena Wężyk–Głowacka przewodnicząca Rady Rodziców oraz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego – ksiądz kanonik Paweł Lipiński. Otwarcie ekopracowni rozpoczął dyrektor szkoły Krzysztof Kuczerski powitaniem gości, po czym tradycyjnie przecięto wstęgi. Następnie głos zabrali przedstawiciele WFOŚiGW oraz pani Marlena Wężyk–Głowacka. Na koniec ksiądz proboszcz poświęcił pracownie.
W gimnazjum goście wzięli udział w „Ciekawej lekcji chemii”, a całość zwieńczyła prezentacja przygotowana przez uczniów szkoły  podstawowej.