DZIEŃ CHEMICZNY

7 maja 2018 z inicjatywy nauczyciela chemii – p. Moniki Sporysiak kolejny już raz odbył się w naszej szkole „Dzień Chemiczny”.
W tym dniu gościliśmy pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia, którzy poprowadzili zajęcia z uczniami klasy 7c, 2b, 2a i 3a. Warsztaty składały się z dwóch części:
I – warsztaty chemiczne – uczniowie podzieleni na grupy pod okiem prowadzących samodzielnie wykonywali doświadczenia w klasach
II – pokazy chemiczne w wykonaniu gości na dużej sali .

Głównym celem tych zajęć było zdobycie umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym, połączenie teorii z praktyką (doświadczeniem chemicznym), utrwalenie opisu eksperymentu (szczególnie rozróżnianie obserwacji i wniosków) oraz zwiększenie zdolności manipulacyjnych uczestników.