IV LO – DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

21.03.2019 klasy gimnazjalne (3a, 3b i 3c) pod czujnym i tolerancyjnym okiem wychowawczyń brały udział w Dniu Otwartych Drzwi w IV LO.
W programie były grane dwie sztuki teatralne: „Odważyć się być kobietą wolną” i „ Poczuj ten smak”. Szczególnie pierwsza z nich dała dużo do myślenia. Jak bardzo dużo współczesny świat zawdzięcza odważnym kobietom, które na przełomie XIX i XX w tak były zaangażowane z sukcesem w walkę o równouprawnienie kobiet. Ponadto młodzież wzięła udział w treningu piłki nożnej i pokazie musztry wojskowej. Celem takiego spotkania było także zaprezentowanie bazy dydaktycznej tej szkoły czy przybliżenie ciekawych projektów przygotowanych przez nauczycieli. Tym uczniom, którzy w swoich planach życiowych uwzględniają właśnie IV LO lub są niepewni swego wyboru, to na pewno ta wizyta pozwoliła taką decyzję bliżej sprecyzować.