TWÓJ VINCENT

„Twój Vincent” to brytyjsko – polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską.

Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za film animowany i był nominowany do Oskara.
Obrazy do filmu malowało 125 artystów z całego świata. Jedną z takich osób była Karolina Michałowska, absolwentka naszej szkoły, doktorantka UW („Artes Liberales”), wydziału archeologii i historii sztuki.
 Z Karoliną mieliśmy okazję spotkać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Opowiadała nam o swoim wkładzie w film „Twój Vincent”, pracy i planach na przyszłość. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Karolina mogła spotkać się i powspominać ze swoją pierwszą nauczycielką plastyki czyli panią Ewą Misztel oraz rozdać pierwsze autografy z dedykacją dla naszej szkoły.