RAJD PUCHOWEGO ŚNIEGU TREN

W sobotę (12.01.2019 r.) odbył się pierwszy w tym roku kalendarzowym rajd PTTK przy współorganizacji z CIT.
Rajd Puchowego Śniegu Tren zorganizowano w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole nieopodal Piotrkowa Tryb. W autokarowym rajdzie wzięlo udział blisko 100 uczestników. Na wycieczce nie zabrakło trójki. Pokaźna reprezentacja SP3 to ponad 30 uczestników z klas: 1c, 2a, 2d, 4a, 5f, 4c pod opieką Moniki Nowak, Małgorzaty Gałeckiej, Karoliny Kucharczyk, Emilii Wajszczyk oraz Karola Baryły. Podczas odwiedzin w Kole uczniowie zobaczyli zimowe szaty zwierząt oraz wysłuchali ciekawostek opowiadanych przez Pawła Kowalskiego. Uczestnicy rajdu przywieźli również smakołyki dla podopiecznych Osady oraz leśnej zwierzyny. Dzik Chrumek z przyjemnością pałaszował przekąski. Z kolei na rajdowiczów czekał poczęstunek w postaci kiełbaski z ogniska.