DROGA KRZYŻOWA

Czas Wielkiego Postu to czas nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
W parafii Miłosierdzia Bożego już od kilku lat organizowana jest Droga Krzyżowa do lasu wraz z uczniami z naszej „Trójki”. 15.03.2024r. aż 85 osób wyruszyło na wyprawę. Pogoda dopisywała, dzieci odważnym krokiem wyruszyły do lasu rakowskiego. Po przejściu 6 km dotarliśmy do celu. Nastrój rozważania Drogi Krzyżowej był bardzo tajemniczy, aura zmieniała się z minuty na minutę: ciemność, cisza, las. Jedyne światło to tylko latarki czołowe lub błękit ekranów telefonów. W powrotnej drodze dzieci miały „test ciemności”, czyli przejście określonego dystansu bez oświetlenia. Jak zawsze było wspaniale i nastrojowo. Oto krótka fotorelacja.

Ps. Podziękowania dla księdza proboszcza P.Lipińskiego za zorganizowanie poczęstunku dla uczestników oraz wszystkich opiekunów: babć, dziadków, rodziców, p.Ani, p.Seweryna, p.Maćka i najlepszego droniarza p. Radka.
Dziękuję p. Adam