DZIEŃ SERCA

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski oraz Szkoła Podstawowa nr 3 jak co roku wspólnie zorganizowali wydarzenie w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca, która odbyła się 19 października 2023 r. w naszej szkole.
W Kampanii wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 11, 13, 3 oraz ZSPP Ekonomik, TEB Edukacja oraz młodzież z Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego.
W programie wydarzenia ratownicy z Drużyny Strzeleckiej przeprowadzili krótkie szkolenie z resuscytacji krążeniowo – oddechowej i udzielania pierwszej pomocy.
Po szkoleniu uczestnicy kampanii ćwiczyli na fantomach a następnie przez 10 minut wszyscy wykonywali RKO.
Uczestnicy kampanii wykazali się dużą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy rozwiązując test.
Przedstawiono zasady zdrowego stylu życia i wspólnie wykonano zestaw ćwiczeń porannych.
Każdy uczestnik otrzymał mini zestaw pierwszej pomocy. Przygotowano również zdrowy poczęstunek.
To była ciekawa lekcja pierwszej pomocy. Dziękujemy organizatorom i zapraszamy za rok.