GRA TERENOWA ,,PIOTRKOWSKI SZLAK LEGIONÓW”

W przeddzień 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły, bawiąc się i ucząc, upamiętnili legionową historię Piotrkowa Trybunalskiego.
Zadanie polegało na odnalezieniu i sfotografowaniu miejsc, budynków, które ściśle związane były z legionami. Zanim jeszcze wyruszyliśmy w teren, historię Legionów Polskich przybliżył nam poseł Cezary Grabarczyk.
Szukaliśmy m.in. domu Stefana ,,Grota” Roweckiego, siedziby Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego, Sądu Polowego Legionów Polskich i wielu innych. Dziękujemy panu posłowi – organizatorowi i fundatorowi nagród, za przypomnienie tego skrawka historii naszej małej Ojczyzny.
Dopełnieniem zabawy był niesamowity wykład nauczyciela - pasjonata – pana Michała Owczarka ze Szkoły Podstawowej nr 12, który zaprezentował nam replikę stroju i broni legionistów.