KLASY PIĄTE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

W październiku klasy piąte wyruszyły na niesamowitą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Najpierw ,,odwiedziliśmy” naszego Bartka ,czyli najstarsze drzewo -dąb w Polsce, potem udaliśmy się w stronę skansenu w Tokarni, gdzie w Muzeum Wsi Kieleckiej i Parku Etnograficznym dosłownie przenieśliśmy się w czasie. Mogliśmy podziwiać oryginalnie wyposażone wnętrza chociażby starej apteki, zakładu fotograficznego, powozowni czy wiejskiej szkółki. Następnie weryfikowaliśmy swoją wiedzę z różnych dziedzin w Centrum Naukowym Leonarda da Vinci. Tam , przez eksperymenty i zabawę , poznaliśmy świat fizyki, chemii, biologii i geografii.
Wisienką na torcie okazała się oczywiście JASKINIA RAJ – najpiękniejsza jaskinia w Polsce. Podczas zwiedzania trasy podziemnej (140 m korytarzy) mogliśmy podziwiać kolorowe stalaktyty i stalagmity układające się w fantazyjne kształty. Na koniec zwiedziliśmy Centrum Neandertalczyka.
Szkoda, że czas tak szybko płynął ...