LEKCJA GEOGRAFII

Lekcja geografii… inaczej… bo nie można ciągle siedzieć w ławce! Zwłaszcza w taki dzień jak dziś!

Pani Emilia Wajszczyk znana jest z niekonwencjonalnych pomysłów. Dziś, wraz z uczniami klasy szóstej i siódmej sadziła drzewa.  Pan Mikołaj Chmielewski  -  Kierownik Działu Utrzymania Zieleni i Porządku z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalski opowiedział o gatunkach roślin, które uczniowie będą sadzić oraz o ich roli i sposobie pielęgnacji. A Pani Dyrektor zadbała o to, żebyśmy mieli profesjonalne rękawiczki.

Ciekawostka… Na terenie naszej szkoły rośnie metasekwoja olbrzymia. To gatunek endemiczny. W środowisku naturalnym występuje jedynie w chinach i to na niewielkim obszarze. A w związku z tym, że metasekwoje rosły na Ziemi już miliony lat temu, nazywana jest żywą skamieliną.

Odwiedził nas Pan Prezydent Andrzej Kacperek, który nieco nam pomógł i wręczył nam w prezencie dwie budki lęgowe, które zostaną zamontowane na terenie naszej szkoły.

Później uczniowie klasy piątej poszli sprawdzić czy wszystko rośnie jak trzeba.

Taka lekcja... Młodzież - wie więcej! Drzewa - niech rosną!

Zwłaszcza, że dziś pierwszy dzień wiosny!